BLOG SAYFASI

 • Boş Vakitlerin Vazgeçilmezi Oyun, Online Oyunlar Ve Oyun Siteleri!

  Eğlenceyi ve eğlenmeyi seven insanoğlu, asırlar boyu hep mutlu olmanın yollarını aramıştır. Kendi kendine ve başkaları ile oyunlar oynayarak kendini hep iyi hissetmiştir.

  Farklı zamanlarda farklı insanlar tarafından oyun, sürekli olarak geliştirilerek yeni ufuklara yelkenler açılmıştır. Hızla akıp giden zaman içerisinde insanlar, boş vakitlerinde oyuna yönelerek, yalnızlığını oyunla doldurmaya çalışmıştır.

  Günümüz çağında, Teknolojik alandaki hızlı gelişmeler, yeni yaşamların doğmasına yol açmıştır. Radyo, televizyon, bilgisayar derken, tablet ve akıllı telefonlar ile dünya küçülerek adeta cebimize girmiştir. Bunun neticesi olarak oyun dünyasında hareketlenmeler olmuş, şirketler ve yazılımcılar bu alanda büyük hamleler yapmıştır.

  Akıllı telefonlar, tablet ve benzeri cihazlar hızla çoğalmış, kablolu çalışan internetin fişi çekilmiş ve kablosuz olarak cebimize bağlanmıştır.

  Kurulum gerektirmeyen flash oyunların yaygınlaşması ile oyunlar tüm yaş grubuna hitap eder hale gelmiştir. Oyun yapımcıları her kesime uygun oyun yazarak insanları bu alana çekmeye çalışmıştır.

  Özellikle genç erkek kesimin ilgisini, yarış oyunları, dövüş oyunları, macera oyunları ve savaş oyunları başı çekerken, genç bayan kesimin ilgisini ise yemek oyunları, dekorasyon oyunları, kuaför oyunları, makyaj oyunları, giysi giydirme oyunları ve kız oyunları başı çekmektedir.

  Ben hiç oyun oynamıyorum diyen insanlar dahi, can sıkıntısı ile internete bağlanıp Online (çevrimiçi) oyun siteleri aracılığı ile en hafif patlatma oyunları kategorisinden balon patlatma oyunu oynayabilmektedir.

  Online (çevrimiçi) oyun sitelerinin yaygınlaşmış olması ve kesintisiz internet ile cepte oyun oynama dönemi hız kazanmıştır. İnsanlar seyahatlerinde, kısa ya da uzun yolculuklar ile toplu taşıma araçlarında akıllı cihazlar ile kendilerini oyuna vermiştir. Boş vakitler artık tamamen oyunla doldurulmuştur.

  Bunu fırsat bilen şirketler, parasal gücün etkisi ile Online oyun siteleri kurmuş ve oyun dünyasını kontrolleri altına almışlardır. Arama motorlarının oyun, oyunlar, oyun oyna ve oyun sitesi gibi aramalarında hep ilk sıralarda çıkmaktadırlar.

  Anlaşılan odur ki, oyun site ve siteleri asırlarca güncelliğini kaybetmeden hep gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

  Saygılarla.